четвер, 10 березня 2011 р.

Жоден український університет не увійшов до світового рейтингу репутації

Жоден український університет не увійшов до світового рейтингу репутації вишів. Серед країн СНД в рейтингу виявився тільки російський університет - МДУ ім. Ломоносова. Такі результати рейтингу, складеного британською впливовою газетою The Times (Higher Education) - Топ-100 репутації світових вузів «World Reputation Rankings».

У цей рейтинг не ввійшов жоден український університет, втім, як і будь-який інший університет країн СНД. Винятком став лише один російський університет - МДУ ім. Ломоносова, що посів 33-е місце, але який при цьому відсутній в загальному рейтингу вузів World University Rankings, повідомляє "Дело".
Найвищий показник у World Reputation Rankings у Гарвардського університету, який також займає перше місце в загальносвітовому рейтингу вузів World University Rankings.
Його репутацію оцінили в 100 балів (для прикладу, у російського МДУ - 9). Дослідники відзначають, що бренд Гарварду, згідно з даними компанії Interbrand, оцінюється дорожче брендів Nike і Pepsi - в $ 15,58 млрд. Для прикладу, найдорожчим брендом за версією Interbrand є Coca-Cola, марка якої коштує понад $ 70450 млн, Nike - в $13,7 млрд, Pepsi - $14 млрд, Sony - $11,36 млрд. Пишатися вагомістю бренду можуть також Стенфорд ($10692 млн), Берклі ($2315 млн), Кембридж ($1967 млн) і Оксфорд ($1467 млн).
Друге місце в репутаційному рейтингу дісталося Массачусетському технологічному інституту, третє - Університету Кембридж. Також в десятку увійшли Університет Каліфорнії в Берклі, Стенфордський університет, Оксфорд, Прінстон, Токійський університет, Єль, Каліфорнійський технологічний інститут.
Укладачі рейтингу відзначають посилення позицій японських ВНЗ, хоча в загальносвітовому списку вони представлені не так сильно. У числі сотні інститутів з найкращою репутацією крім Токійського університету присутні ще чотири ВНЗ, в тому числі Університети Осаки та Кіото. Найсильніші позиції у США - в першу сотню входять 45 вишів.
З китайських ВНЗ найвищу позицію - 35-у - зайняв престижний Університет Цінхуа, що посідає в загальносвітовому рейтингу 58-е місце.
Перелік ВНЗ зі світовою репутацією складає журнал за результатами опитувань більш ніж 13 тисяч вчених і згідно з 13 критеріями, серед яких рівень освіти, обсяг наукових досліджень, цитованість в наукових журналах, інноваційність та впроваджуваність розробок у промисловість, рівень обміну студентами. Рейтинг складався за результатами обробки даних агентством Thompson Reuters і соціологічною компанією Ipsos.
За останні сім років, які Times складає рейтинг світових ВНЗ, жоден з українських вищих навчальних закладів не потрапив ні в першу, ні навіть у другу сотню кращих.
Джерело: http://zaxid.net/newsua/2011/3/10/132543/

Немає коментарів:

Дописати коментар